Interi në bisedime me yllin e madh – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Interi në bisedime me yllin e madh

interi-ne-bisedime-me-yllin-e-madh

Skuadra e Interit është në bisedime me lojtarin e njohur.

Interi thuhet se ka hapur negociatat me mesfushorin e Liverpoolit, Georginio Ëijnaldum mbi një transferim falas këtë verë.

Sipas “Calciomercato”, kontrata e holandezit me “The Reds” skadon në fund të qershorit dhe bisedimet e kontratës kanë pësuar ngecje.

Mesfushori ka kërkuar një rinovim tre-vjeçar me një rritje page, por Liverpooli janë të gatshëm të ofrojnë një marrëveshje dy-vjeçare me pagën e tij aktuale.

Barcelona ka qenë e lidhur shumë me nënshkrimin e tij dhe “Football Insider” kohët e fundit pretendoi se ata kanë paraqitur një ofertë për holandezin.

Sipas artikullit, Interi është bashkuar garës për nënshkrimin e lojtarit dhe ata do të zhvillojnë bisedime me agjentin e 30 vjeçarit.

Nëse Ëijnaldum shkon në Giuseppe Meazza, ai mund të veprojë si një zëvendësues i mundshëm i yllit kilian, Arturo Vidal.

Vidal ka startuar vetëm 11 herë këtë sezon për “Nerazzurrët” dhe ai mund të largohet në verë.

Përveç Interit dhe Barcelonës, Juventus është një tjetër klub që po mban sytë e hapur mbi situatën e mesfushorit.

Të ngjajshme

Samir Ujkani: I morëm golat palidhje, por gjyqtari ishte skandal.

albswiss.com

Shitja e Interit, Steven Zhang kthehet në Milano

albswiss.com

Ylli i Atalantas i thotë PO Milanit

albswiss.com