Alb'swiss TV
Lajme

Isa Mustafa shkon në Kuvend, priten zhvillime politike

isa-mustafa-shkon-ne-kuvend,-priten-zhvillime-politike

Zhvillime në Kuvend, shkon Isa Mustafa.

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është parë duke hyrë në Kuvend të Kosovës, raporton Gazeta Express.

Nuk dihet nëse Mustafa ka takim me dikë nga partnerët e koalicionit apo me grupin parlamentar të partisë të cilën ai e udhëheq.

Ditëve të fundit partnerët e koalicionit i kanë vazhduar marrëdhëniet e acaruara për faktin se nuk po e pranojnë kandidaturën e Ramush Haradinajt për president të vendit.

Në anën tjetër koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lista Serbe janë duke u përballur me mungesë të votave në Kuvend të Kosovës, gjë që i ka lënë pa kaluar projektligje tash e një kohë.

Në mesin e tyre është edhe ai për Rimëkëmbjen Ekonomike.

Të ngjajshme

Vjosa Osman kërkon liberalizimin e vizave në Bruksel

albswiss.com

Aksion në Mitrovicë të Veriut për konfiskimin e barnave pa banderolë

albswiss.com

Nga varreza në Serbi deri te vendi i krimit të luftës në Kosovë

albswiss.com