Alb'swiss TV
Lajme

Jahjaga bashkë me Hotin në stadium, ky është mesazhi i tyre

jahjaga-bashke-me-hotin-ne-stadium,-ky-eshte-mesazhi-i-tyre

Hoti e Jahjaga po e ndjekin ndeshjen nga stadiumi.

Atifete Jahjaga, ish-presidentja e Kosovës, ka thënë se lojtarët e Kombëtares së Kosovës sot kanë si tifozë zërat e mijëra të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

Jahjaga këtë e tha në një postim në rrjetin social Facebook duke shtuar se para ndeshjes së Kosovës me Moldavinë, ajo bashkë me kryeministrin Avdullah Hoti dhe me ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshin, kanë vizituar stadiumin “Fadil Vokrri”.

Të gjitha ulëset e stadiumit do të ërcjellin mesazhin e kampanjës “Bëhu zëri im” në përkrahje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

“Së bashku me Kryeministrin z. Avdullah Hoti dhe Ministren znj. Vlora Dumoshi vizituam stadiumin “Fadil Vokrri”, i cili sot është më i zëshëm dhe më i bukur se asnjëherë më parë! Dardanët, sot veshen ulëset e stadiumit në mbështetje të fushatës sensibilizuese “Bëhu Zëri Im” e përkrahur nga Federata e Futbollit të Kosovës dhe Ambasada Britanike në Prishtinë”.

“Djemtë tanë sonte në lojën kundër Moldavisë si tifoze kanë zërat e mijra të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë! Djema, le të jenë ato motivi Juaj për një lojë me fitore sonte!”, ka shkruar Jahjaga në rrjetin social Facebook.

Të ngjajshme

Paralajmërimi i gastronomëve për protestë masive të hënën

albswiss.com

Fatmir Limaj me bashkëpartiakë qëndron në shtëpinë e Jakup Krasniqit

albswiss.com

Ndërron jetë 40 vjeçari në Prishtinë pasi u lëndua derisa po rregullonte ndriçimin

albswiss.com