Alb'swiss TV
Sport

Java e 13-të e Superligës së Kosovës, caktohen gjyqtarët

java-e-13-te-e-superliges-se-kosoves,-caktohen-gjyqtaret

Caktohen gjyqtarët për javën e 13-të të Superligës së Kosovës.

Komisioni për delegimin e gjyqtarëve ka caktuar gjyqtarët për ndeshjet e xhiros së 13-të në kampionatin elitar.

Dardan Çaka është deleguar në ndeshjen kryesore të javës ndërmjet Ballkanit dhe Llapit.

Gjyqtari vushtrrias do të asistohet nga Fatlum Berisha dhe Granit Hyseni, ndërkohë Burim Jahmurataj do jetë në rolin e gjyqtarit të katërt.

Në një tjetër duel interesant, i cili do të zhvillohet në “Fadil Vokrri” ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës ’89, do të gjykojë Mervan Bejtullahu.

Në ndeshjen Feronikeli – Arbëria, do të jetë gjyqtar kryesor Tefik Maloku.

Delegimet e plota të xhiros së 13-të:

Të ngjajshme

Prishtina e mposht Ballkanin në “Fadil Vokrri”

albswiss.com

Sapo erdhi një super-lajm nga Bayern Munich

albswiss.com

Në Shqipëri vazhdon bojkotimi i futbollit

albswiss.com