Jep dorëheqje trajneri i njohur kosovar – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Jep dorëheqje trajneri i njohur kosovar

jep-doreheqje-trajneri-i-njohur-kosovar

Bylbyl Sokoli jep dorëheqje nga pozita e trajnerit te Gjilani?

Trajneri i njohur Bylbyl Sokoli ka dhënë dorëheqje nga posti i trajneri te Gjilani.

Rezultatet e dobët në ndeshjet e fundit kanë bërë që ai ta marr këtë vendim.

Sokoli vetëm se e kishte paralajmëruar largimin e tij, shkruan GazetaOlle.

Ai pas ndeshjes me Dritën ka thënë se do ta shikojë pozicionin e tij në klub.

Konfirmimi i largimit të ti nga klubi pritet të bëhet zyrtare nga klubi në orët në vijim.

Nën drejtimin e tij Gjilani kishte rezultate shumë të dobëta, duke u eliminuar nga Kupa e Kosovës dhe duke mos pasur më gjasa për titull dhe Evropë.

Të ngjajshme

Donnarumma ‘dridh’ Milanin

albswiss.com

Shqipëri – Angli, këto janë formacionet zyrtare

albswiss.com

Insigne po transferohet në Milan?

albswiss.com