Juventus merr vendim të çuditshëm, nxjerr në shitje dy yjet e skuadrës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Juventus merr vendim të çuditshëm, nxjerr në shitje dy yjet e skuadrës

juventus-merr-vendim-te-cuditshem,-nxjerr-ne-shitje-dy-yjet-e-skuadres

Eleminimi nga Porto: Juventus nxjerr në shitje dy yjet e skuadrës.

Për të tretin vit rradhazi Juventus u eleminua nga Liga e Kampionëve në fazën e 1/16.

Biankonerët u eleminuan të martën nga Porto dhe Agnelli do të bëjë ndryshime të mëdha në skuadër.

Gazetari i njohur italian Fabrizio Romano, raporton se De Ligt, Kulusevski, Chisea, Bentancur, Arthur dhe McKennie do të mbeten në klub.

E ardhmja e futbollistëve të tjerë është në pikëpyetje, ndërsa dy yje që do të largohen në verë janë Aaron Ramsey dhe Alex Sandro.

Në sulm gjithashtu priten ndryshime të mëdha, pasiqë Ronaldo dhe Dybala janë në prag të largimit.

Të ngjajshme

Milan dhe Real Madrid po i shkëmbejnë yjet

albswiss.com

Milan mposht me vështirësi Crvena Zvezdan, kualifikohet në raundin e radhës në Europa League

albswiss.com

Është jashtë shtetit, dështon seanca gjyqësore ndaj kryetarit të FFK-së

albswiss.com