Juventus nuk e toleron më Pirlon, gati trjaneri i ri – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Juventus nuk e toleron më Pirlon, gati trjaneri i ri

juventus-nuk-e-toleron-me-pirlon,-gati-trjaneri-i-ri

Dështim që nuk tolerohet, Juventus me trajner të ri.

Mbrëmja e djeshme ishte një mbrëmje për tu harruar për skuadrën e Juventusit e cila në mënyrë të papritur u eleminua nga skuadra e Portos.

Në rrjetet sociale zemërimi ndaj Pirlos ka qenë i jashtëzakonshëm dhe një numër i madh i fansave të Zonjës së Vjetër po kërkojnë rikthimin e Massimiliano Allegrit.

Një hipotezë kjo që tashmë ka filluar të merret seriozisht nga drejtuesit e skuadrës pasi Andrea Pirlo këtë sezon ka dështuar plotësisht ku gjithashtu mbrojtja e titullit në Serie A duket shumë e vështirë.

Allegri momentalisht është në bisedime me ukrainasit e Shakhtar Donetsk por tashmë një pistë e re është hapur për të dhe rikthimi tek Biankonerët është mëse i dëshiruar nga italiani.

Të ngjajshme

Tonali dërgon një mesazh të fuqishëm pas barazimit ndaj Manchester United

albswiss.com

Çka i shkroi Klopp në Whatsapp lojtarit të Liverpool, që u frikësua aq shumë

albswiss.com

Barcelona publikon listën e të ftuarve ndaj Sevillas

albswiss.com