Juventus po e transferon ish yllin e Interit për 35 milionë euro – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Juventus po e transferon ish yllin e Interit për 35 milionë euro

juventus-po-e-transferon-ish-yllin-e-interit-per-35-milione-euro

Ish ylli i Interit tek Juventus për 35 milionë euro.

Teksa Inter është duke rrugëtuar sigurt drejt titullit në Serie A, Juventus ka filluar të mendojë për sezonin e ardhshëm dhe po përgatitë goditjet e duhura për këtë merkato.

Zikaltërit duken shumë të zhgënjyer që kanë larguar nga skuadra një futbollist si Manuel Locatelli i cili tashmë mund të rradhitet tek skuadra e Juventusit prej sezonit të ardhshëm.

Sassuolo e vlerëson atë me një çmim prej 35 milionë eurosh, shifër të cilën është e gatshme që ta paguajë për të siguruar shërbimet e tij.

Edhe Inter shfaqi interesim për të mirëpo një gjë e tillë tashmë është e pamundur duke marrë parasysh situatën ekonomike të Neroazzurëve.

Të ngjajshme

Dortmund merr lajmin katastrofal para ndeshjes me Bayernin

albswiss.com

Pasi shënoi golin vendimtar ndaj Sevillës, Pique dëmtoi ligamentin

albswiss.com

Pas eleminimit nga Liga e Kampionëve, Koeman flet edhe për largimin e mundshëm të Messit

albswiss.com