Kante e pranon se e refuzoi Paris Saint-Germainin – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Kante e pranon se e refuzoi Paris Saint-Germainin

kante-e-pranon-se-e-refuzoi-paris-saint-germainin

Kante e pranon se e refuzoi PSG-në.

N’Golo Kante e pranon se e kishte hedhur poshtë mundësinë për t’iu bashkuar Paris Saint-Germainit në kohën kur Thomas Tuchel ishe ende trajner i klubit francez, me të cilin kërkon të korrë sukses tani në Chelsea.

Kante e ka fituar dy herë titullin në Premierligë dhe është njëri prej mesfushorëve më të mirë mbrojtës në futbollin e sotëm.

PSG-ja kishte bërë përpjekje për t’i siguruar shërbimet e tij cilësore kur trajneri gjerman ishte në krye të skuadrës.

I pyetur nga uebsajti zyrtar i Chelseat për interesimin e Tuchel për të në të kaluar, Kante tha: “E di se në të kaluarën kishim kontakte me Paris Saint-Germain kur ai ishte trajner i tyre, por nuk ishte diçka që unë e doja.”

Fituesi i Kupës së Botës shtoi: “Nuk shkova atje sepse isha i lumtur në Chelsea dhe qëndrova këtu. Nuk kam biseduar me Tuchel për këtë”.

Të ngjajshme

I ra shorti me Real Madridin në Champions Legue, Klopp reagon

albswiss.com

U transferua me shumë bujë, ylli i madh kërkon largimin nga Man United

albswiss.com

Emmanuel Macron merr kërkesë publike nga Depay

albswiss.com