Alb'swiss TV
Lajme

Katër kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë nga Prizreni

kater-kandidatet-e-vetevendosjes-per-deputete-nga-prizreni

Këta janë katër kandidatët e VV’së për deputetë nga Prizreni.

Janë zgjedhur edhe kandidatët për deputetë të Lëvizjes Vetevendosja nga Komuna e Prizrenit.

Mësohet se Artan Abrashi, Arber Rexhaj, Drita Millaku dhe Yllza Hoti janë kandidatët për deputetë që do të garojnë në listën e VV-së në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Përveç kësaj, VV-ja ka zyrtarizuar edhe kandidatët për deputetë që do të garojnë nga Mitrovica, Vushtrria e Theranda.

Nga Mitrovica do të jenë: Armend Muja dhe Arjeta Fejza, nga Vushtrria do të jenë Fjolla Ujkani dhe Besim Muzaqi, ndërsa nga Theranda do të jetë Sali Zyba.

Të ngjajshme

Policia e Kosovës njofton se ka rënie të numrit të veprave penale këtë vit

albswiss.com

Zgjedhjet në SHBA, ‘përcaktuese’ për vazhdimin e dialogut

albswiss.com

Vetëvendosje para gjykatësve të Kushtetueses: Qeveria është jolegjitime

albswiss.com