Alb'swiss TV
Sport

Kështu feston Shqipëria në zhveshtore pasi fitoi grupin në Ligën C të Kombeve

keshtu-feston-shqiperia-ne-zhveshtore-pasi-fitoi-grupin-ne-ligen-c-te-kombeve

Kjo është festa e Shqipërisë në zhveshtore pasi fitoi grupin në Ligën C të Kombeve.

Shqipëria ka triumfuar sot në “Air Albania” të Tiranës ndaj Bjellorusisë me rezultatin 3:2, duke përfunduar kështu në pozitën e parë në Grupin 4 të Ligës C në Ligën e Kombeve.

Sokol Cikalleshi (20’, 27’ penallti) dhe Rey Manaj (44’) i realizuan golat për Shqipërinë, ndërsa Maksim Skavysh (35’) e Max Ebong (80’) për Bjellorusinë.

E pas kësaj fitoreje ka ardhur edhe reagimi në zhveshtore i Shqipërisë.

Aty është parë duke festuar skuadra Kombëtare bashkë me trajnerin Edi Reja.

Shqipëria e ka marrë vendin e parë me 11 pikë, duke lënë Bjellorusinë në vendin e dytë me 10 pikë.

Të ngjajshme

Trajneri i Kosovës fton Bernard Berishën për tri ndeshjet e nëntorit

albswiss.com

Liverpooli barazon me Fulhamin, nuk përfiton nga gabimi i Tottenhamit

albswiss.com

Përfundon gjithçka, Ozili arrin në Stamboll

albswiss.com