Këto janë rezultatet e pjesës së parë të ndeshjeve të 1/8 të EL – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Këto janë rezultatet e pjesës së parë të ndeshjeve të 1/8 të EL

keto-jane-rezultatet-e-pjeses-se-pare-te-ndeshjeve-te-1/8-te-el

Përfundon pjesa e parë e ndeshjeve të 1/8 të EL, këto janë rezultatet.

Ka përfunduar pjesa e parë e 1/8 të finales së Europa League.

Si çdo herë, Europa League sjell spektakël dhe gola me përballjet e skuadrave, transmeton lajmi.

Villareal ka bërë një hap të rëndësishëm në kualifikimin tutje, spanjollët janë në avantazh si mysafirë të Dinamo Kievit. Ishte Olvier Torres i cili shënoi në min (30′).

Në ndeshjen ndërmjet, Ajax dhe Young Boys, skuadrat nuk arritën të “tundin” rrjetën e kundërshtarit ende.

Dueli ndërmjet Slavia Prague dhe Rangers ka përfunduar me barazim në pjesën e parë, Slavia Prague doli në avantazh në min (7′) përmes Stanciu.

Por, skuadra e Steven Gerrard, po mahnitë këtë sezon, Hagi dhuroi një sistim për Helander në min (36′) për të barazuar gjithçka.

Rezultatet e ndeshjeve: Ajax 0-0 Young Boys, Dinamo Kiyiv 0-1 Villareal, Slavia Prague 1-1 Rangers.

Të ngjajshme

Revulocion te Juventus, priten katër transfere të mëdha

albswiss.com

Interi e zgjedh portierin e ri

albswiss.com

Arsenal-Tottenham, publikohen formacionet startuese

albswiss.com