Alb'swiss TV
Lajme

Këto janë rezultatet e testit fizik për kandidatët për rekrut në FSK

keto-jane-rezultatet-e-testit-fizik-per-kandidatet-per-rekrut-ne-fsk

Publikohen rezultatet e testit fizik për kandidatët për rekrut në FSK.

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet përfundimtar të testit fizik për kandidatët për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës.

Përmes një njoftimi për media thuhet se për shkak të situatës së krijuar me pandeminë COVID-19, për testimin të radhës (testi i inteligjencës dhe njohurive të përgjithshme) kandidatët do të njoftohen në fund të muajit janar përmes njoftimit në ueb-faqe.

Kandidatët të cilët kanë kaluar testin fizik mund ta shikojnë listën duke klikuar KËTU.

https://docs.google.com/document/d/1F5810LOOmP-otdQqStB47CZ-8tXJUv8KnsvWJNaFuDA/edit#

Të ngjajshme

Plagoset një 19 vjeçar në Prizren, dorasi largohet nga vendi i ngjarjes

albswiss.com

Arrestohet 22-vjeçari në Pejë, kjo është arsyeja

albswiss.com

Hoxhaj: Presidenti i takon PDK-së, jemi në një situatë të përçarë

albswiss.com