Kjo do të jetë fanella e Barcelonës për sezonin 2021/22 – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Kjo do të jetë fanella e Barcelonës për sezonin 2021/22

kjo-do-te-jete-fanella-e-barcelones-per-sezonin-2021/22

Zbulohet fanella e Barcelonës për sezonin 2021/22.

Barcelona nuk e di ende nëse Lionel Messi do të ketë të veshur fanellën e sezonit 2021/22, megjithatë ajo tashmë është zbuluar.

Dizajni i ri do të ketë vija vertikale për pjesën më të madhe, megjithëse mbi gjoksin në të djathtë do të ketë një kryq dhe mbi gjoksin në të majtë do të ketë një model tjetër të shiritave vertikalë.

Mëngët do të jenë të kuqe dhe pothuajse nuk ka të verdhë në këtë dizajn, ndryshe nga sezonet e mëparshme.

Sponsori kryesor do të bëhet edhe një herë nga Rakuten, me Nike markën sportive prapa këtij kompleti.

Dizajni është zbuluar nga Footy Headlines, një specialist në raportimin mbi fanellat e futbollit.

Të ngjajshme

PSG – Barcelona, këto janë formacionet zyrtare

albswiss.com

Zidane flet pas fitores ndaj Atalantës, nuk ka lajme të mira për tifozët e Realit

albswiss.com

Gazeta britanike: Skocia e pavarur do të shpërfillej si Kosova në Spanjë

albswiss.com