Alb'swiss TV
Lajme

Kjo është komuna me e varfër në Kosovë

kjo-eshte-komuna-me-e-varfer-ne-kosove

Mitrovica, komuna më e varfër në Kosovës.

Agjencia e Statistikave e Kosovës së fundmi publikoj statistikat e të Mirëqenies Sociale.

Numri I familjeve që kanë kërkuar ndihmë sociale ka shënuar rritje në tre mujorin e fundit.

24 mijë e 496 familje tani për tani janë pjesë e ndihmës sociale. Gjatë muajve prill, maj, qershor numri i familjeve që kërkuan ndihmë sociale ishte 24 mijë e 339, transmeton Indeksonline.

Komuna me më së shumti familje që përfitojnë nga skema e ndihmave sociale është Mitrovica.

Në këtë komunë 2263 familje përfitojnë nga skema e ndihmave sociale.

Të ngjajshme

Vetëaksident në Fushë Kosovë, një i lënduar

albswiss.com

Hoxhaj thotë se Veseli asnjëherë s’i ka dhënë mbështetje Haradinajt për president

albswiss.com

Deputeti i LDK-së kërkon arrestimin e Ramush dhe Nasim Haradinajt

albswiss.com