Alb'swiss TV
Sport

Klopp tregon arsyen pse mungoi Shaqiri në ndeshjen ndaj Leicesterit

klopp-tregon-arsyen-pse-mungoi-shaqiri-ne-ndeshjen-ndaj-leicesterit

Liverpooli e mposhti Leicester Cityn me rezultat 3-0 në një ndeshje shumë të vështirë ku kishte mungesa të mëdha në formacion për arsye të ndryshme.

Një nga mungesat ishte edhe Xherdan Shaqiri i cili nuk u përfshi në skuadër.

Trajneri i Reds, Jurgen Klopp ka thënë se ylli shqiptar ka munguar për shkak të një lëndimi që ka marrë me Zvicrën.

“Shaqiri, sa e di unë, ai kishte një dëmtim të muskujve me ekipin kombëtar të cilin nuk e kuptoi vërtet”, ka thënë Klopp pas ndeshjes.

“Tani ai trajnoi me ne, ne i dhamë një ditë pushim dhe pastaj ai u kthye dhe ishte i përfshirë në seancë, por nuk ishte i përfshirë plotësisht dhe të gjitha këto gjëra. Ai thjesht bëri pak, pas kësaj u ndie pak.

Pastaj bëmë një skanim dhe ata zbuluan se ai ka një dëmtim nga pesë apo gjashtë ditë më parë”, tha ndër të tjerash trajneri i Liverpoolit.

“Askush nuk dinte për këtë, madje as Shaqiri nuk e dinte për këtë, por kështu janë gjërat ndonjëherë dhe kështu ai nuk ishte në gjendje të përfshihej“, përfundoi Klopp pas fitores.

Të ngjajshme

Rrëfehet Ronaldo: Gjithmonë kemi kaluar mirë, nuk e kam parë Messin si rival

albswiss.com

Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato

albswiss.com

Në ndeshjen vendimtare në Ligën e Kampionëve, Interi pa Vidalin

albswiss.com