Alb'swiss TV
Lajme

Kno është gjendja e fundit me koronavirus në Kosovë

kno-eshte-gjendja-e-fundit-me-koronavirus-ne-kosove

Gjendja me COVID-19 në Kosovë: 40 mijë e 117 raste pozitive, 25 mijë e 586 të shëruar dhe 1 mijë e 26 të vdekur.

40 mijë e 117 raste pozitive janë shënuar në Kosovë që nga 13 marsi.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se deri më tani nga ky virus janë shëruar gjithsejt 25 mijë e 586 persona.

Sipas IKSHPK-së numri i rasteve që kanë përfunduar me fatalitet është 1 mijë e 26.

Instituti bën me dije se numri i rasteve aktive që vazhdojnë të trajtohen nga SARS COV-2, është 13 mijë e 505.

Nga data e parë kur janë shfaqur edhe rastet e para me koronavirus në Kosovë, si të dyshuar janë testuar gjithsejt 145 mijë e 363 persona.

“Numri total i rasteve pozitive është 40.117 raste nga 145.363 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.026 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 585 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 25.586 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.505”.

Të ngjajshme

Hajrullah Çeku nxjerr të plotë fotografinë e Saranda Bogujecit me Daçiqin: Kjo është manual për dialogun me Serbinë

albswiss.com

Xhelal Sveçla i vazhdon sulmet ndaj Dakës, ia tregon “rrethanat e reja”

albswiss.com

Ish këshilltari i Presidentit Thaçi: Kurti edhe sot qenka munduar të gjejë shpëtim tek Thaçi

albswiss.com