Konfirmohet lëndimi i Ibrahimovicit, ja sa pritet të mungojë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Konfirmohet lëndimi i Ibrahimovicit, ja sa pritet të mungojë

konfirmohet-lendimi-i-ibrahimovicit,-ja-sa-pritet-te-mungoje

Milan konfirmon lëndimin e Ibrahimoviqit.

Zlatan Ibrahimovic e ka pësuar një lëndim muskulor në kofshën e majtë dhe gjendja e tij shëndetësore do të vlerësohet pas 10 ditëve, që nënkupton se ai do t’i mungojë Milanit në disa ndeshje të rëndësishme.

Sulmuesi veteran e pësoi një dëmtim muskulor në kofshën e majtë në fitoren e Milanit 2:1 kundër Romës të dielën në Stadiumin Olimpik.

Ai u zëvendësua kah mesi i pjesës së dytë dhe e la fushën duke çaluar.

Gjendja e tij shëndetësore do të rivlerësohet pas 10 ditëve, pasi ta ketë kompletuar një program të riaftësimit.

Ndërkohë, edhe Hakan Calhanoglu do të mungojë në ndeshjen e ardhshme të Milanit kundër Udineses, por mund të rikthehet kundër Veronës.

Ndeshjet në të cilat Ibrahimovici do të mungojë:

3 mars – Milan vs Udinese

7 mars – Hellas Verona vs Milan

11 mars – Manchester United vs Milan

14 mars – Milan vs Napoli

Të ngjajshme

Milanit i humb durimi me Donnarumman, e gjen zëvendësuesin e tij në Francë

albswiss.com

Pas Tomorit, drejtuesit e Milanit po synon ta transferoj sulmuesin e madh nga Chelsea

albswiss.com

Kombëtarja e Kosovës në Spanjë, publikohet agjenda

albswiss.com