Kosova U21 publikon listën për miqësoren me Katarin, ka goxha befasi – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Kosova U21 publikon listën për miqësoren me Katarin, ka goxha befasi

kosova-u21-publikon-listen-per-miqesoren-me-katarin,-ka-goxha-befasi

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Michael Nees ka publikuar të hënën listën e futbollistëve për dy ndeshjet miqësore që do t’i luajë këtë muaj kundër Katarit, ka njoftuar Federata e Futbollit të Kosovës (FFK).

Në listën e tij, Nees ka përfshirë 25 futbollistëve. Miqësoret kundër Katarit do të zhvillohen në Doha, më 26 dhe 29 mars kurse Kosova do të niset në mbrëmjen e datës 21 mars. Në njoftimin e FFK-së, thuhet se këto dy miqësore me Katarin, do ti shërbejnë përzgjedhësit Nees për t’u përgatitur sa më mirë për ndeshjen kualifikuese të Evropianit 2023 kundër Andorrës, që luhet më 8 qershor në Prishtinë.

Në listën e përzgjedhësit Nees, i cili do të debutojë në këtë post, janë përfshirë portierët David Nreca Bisinger, Agron Kolaj, Leo Besson;

mbrojtësit Florian Hoxha, Leard Sadriu, Edvin Kurtulush, Valon Zumbeti, Leonat Vitija, Albion Pllana, Bujar Pllana, Simon Loshi, Melos Bajrami;

mesfushorë Arlind Shabani, Altin Kryeziu, Endrit Morina, Qëndrim Zyba, Adrion Pajaziti, Rilind Hetemi, Valmir Veliu, Altin Zeqiri, Dion Berisha;

sulmuesit Rilind Novokazi, Arian Kastrati, Veton Tusha, Mark Marleku.

Të ngjajshme

Tri ndeshje të vështira, Zidane ka një ‘Plan B’

albswiss.com

Milan dhe Inter në luftë për sulmuesin argjentinas

albswiss.com

Barcelona – De Ligt, lajm i papritur nga agjenti Raiola

albswiss.com