Alb'swiss TV
Lajme

Kryeministri sot raporton para deputetëve për Ujmanin e të pagjeturit

kryeministri-sot-raporton-para-deputeteve-per-ujmanin-e-te-pagjeturit

Ujmani e të pagjeturit, Kryeministri sot raporton para deputetëve në dy interpelanca.

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sërish sot.

Kryeministri Avdullah Hoti në ora 10:00 do të përballet me deputetët për dy tematika.

Me kërkesë të deputetit të Vetëvendosjes (VV) Liburn Aliu, do të mbahet interpelanca e kryeministrit Hoti lidhur me Përfshirjen dhe ndarjen e Liqenit të Ujmanit me Serbinë në dokumentin e zotimeve të 4 shtatorit 2020.

Po ashtu me kërkesë të deputetes së VV-së, Saranda Bogujevci, do të mbahet interpelancë edhe sa i përket temës së të pagjeturve.

Në këtë seancë që pritet të fillojë në ora 10:00 pritet të shqyrtohen edhe disa projektligje dhe raporte vjetore.

Të ngjajshme

Si përfunduan Trepça dhe Telekomi i Kosovës me llogari të bllokuara?

albswiss.com

Në Spitalin e Pejës bie numri i pacientëve me koronavirus

albswiss.com

Pas rrëzimit të Qeverisë, Mustafa i drejtohet strukturave: Ne do të dalim të parët

albswiss.com