Alb'swiss TV
Lajme

Kurti me deklaratë të fuqishme nga Llapi pas fitores

kurti-me-deklarate-te-fuqishme-nga-llapi-pas-fitores

Kurti nga Llapi thotë se kjo fitore është referendum.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish kryeministri i vendit, Albin Kurti ka folur para mediave pas fitores së kandidatit të partisë së tij për kryetar të Podujevës.

Kurti ka thënë se sot në Podujevë nuk është bërë zgjedhje por referendum. Pasi i uroi qytetarët e Podujevës, Kurti ka kërkuar që të shpërndahen të qetë.

“Ka fituar qytetari i Podujevës që vendosi për VV dhe Shpejtim Bullqinin për kryetar. Kjo nuk është zgjedhje, kjo është referendum. Jo vetëm sonte por edhe në të ardhmen në Kosovë do të ketë referendume sepse populli është përcaktuar për Vetëvendosjen.Nuk ka fituar thjeshtë as shpejtimi as lëvizja por keni fituar ju. Ne nuk po e marrim komunën ne po ua kthejmë juve komunën. Me siguri që të gjithë jeni gëzuar shumë, me siguri që festa nuk do të përfundoj sonte. Unë ju lus që të shpërndaheni në mënyrë të qetë”, ka thënë Kurti.

Të ngjajshme

LAJMI I FUNDIT: Mbyllen disa shkolla në Kosovës, infektohen qindra nxënës e mësimdhënës

albswiss.com

Dita e inaugurimit të presidentit amerikan

albswiss.com

Hoxhaj i premton diasporës: Me PDK-në në qeveri do të keni vende të rezervuara në Kuvend

albswiss.com