7.2 C
Pristina
Saturday, October 16, 2021

Ky është formacioni startues dhe banka rezervë e Barcelonës nën udhëheqjen e Joan Laportas

Formacioni startues dhe banka rezervë e Barcelonës nën udhëheqjen e Joan Laportas.

Barcelona është përshëndetur nga Liga e Kampionëve këtë sezon, mirëpo planifikon të kthehet fuqishëm në edicionin e ardhshëm në garën më të madhe evropiane për klube.

Presidenti i porsazgjedhur, Joan Laporta, tashmë është duke i bërë planet për rindërtimin e Blaugranëve, ashtu siç bëri kur e mori presidencën në vitin 2003.

Si pjesë e rindërtimit janë duke u përmendur disa emra që janë lidhur me klubin dhe derisa shumë prej tyre janë vetëm spekulime, Laporta është zotuar për një projekt sportiv që është në gjendje të fitojë trofe, që është edhe plani i tij për ta bindur Lionel Messin të qëndrojë.

Portier: Marc-Andre ter Stegen.

Mbrojtës: Sergino Dest, Gerard Pique, Ronald Araujo/Eric Garcia, Jordi Alba.

Mesfushorë: Frenkie de Jong, Pedri/Georginio Wijnaldum, Ousmane Dembele, Ansu Fati.

Sulmues: Lionel Messi, Sergio Aguero/Memphis Depay.

Banka rezervë

Neto, Antoine Griezmann, Sergio Busquets, Trincao, Riqui Puig, Illaix Moriba, Miralem Pjanic, Martin Braithwaite, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Philippe Coutinho, Mingueza e Sergi Roberto.

Megjithatë, Barcelona duhet të shesë lojtarë për të grumbulluar fonde për blerjen e emrave të rinj, prandaj askush nga pjesa e bankës rezervë nuk e ka të sigurtë qëndrimin.

Të Fundit
spot_img
Postime të ngjajshme
spot_imgspot_img