Alb'swiss TV
Lajme

Ky është urimi i Armend Zemajt për festën e 28 Nëntor

ky-eshte-urimi-i-armend-zemajt-per-festen-e-28-nentor

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një postimi në Facebook i ka uruar gjithë shqiptarëve festën e 28 nëntorit, në veçanti stafit mjekësor që këtë vit kanë bërë punë të jashtëzakonshme.

Ai ka kërkuar nga qytetarët që të vazhdojnë të zbatojnë masat, të bartnin maska, të ruajnë distancën dhe të mbajnë higjienën.

Postimi i plotë:

Festa e madhe e 28 Nëntorit, këtë vit, na gjen në luftën kundër virusit vdekjeprurës.

Sot, gjatë vizitës në Klinikën Infektive dhe në IKShPK, ju uruam stafit 28 nëntorin, festen e flamurit, me këtë rast gjeta mobilizim të plotë profesional e njerëzor kundër virusit si dhe përkujdesje maksimale ndaj pacientëve.

Urime festa e 28 nëntorit të infektuarve me dëshirën më të madhe që ta kaloni me lehtësi dhe ktheheni në gjirin familjar.

Urime 28 Nëntori për të gjithë qytetarët, në veçanti personelit shëndetësor që për nëntë muaj dëshmuan përkushtim të pashoq.

Zbatoni masat anti Covid, bartni maskën, ruani distancën, mbani higjienën!

Bashkë ia dalim!

Të ngjajshme

Ky është 24 vjeçari që vdiq dje në një aksident trafiku

albswiss.com

Rritja e rasteve me koronavirus, kryeministri Hoti thërret takim urgjent

albswiss.com

Policia i zë me narkotikë në bodrumin e një ndërtese, arrestohen tre persona në Fushë-Kosovë

albswiss.com