Alb'swiss TV
Sport

Lajm i keq: Dënohet Morata

lajm-i-keq:-denohet-morata

Alvaro Morata është dënuar me dy ndeshje mos lojë pasi u ndëshkua me të kuq në ndeshjen kundër Beneventos.

Sipas mediave në Itali, sulmuesi spanjoll, i cili shënoi golin e parë në parë në barazimin 1-1 kudër Beneventes, u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 97-të kështu që do ta humbet Derbin e Qytetit kundër Torinos që do të zhvillohet në vikend dhe ndeshjen e ardhshme kundër Genoas në Serie A.

Siç raporto Calciomercato, Komisioni për Disiplinë e ka suspenduar sulmuesin e bardhezinjve për dy ndeshje për “shkak të mosrespektit që e ka bërë ndaj arbitrit në fushë në fund të ndeshjes”.

Pirlo po ashtu ka konfirmuar se Paulo Dybala do të jetë në bankë në ndeshjen e nesërm kundër Dynamo Kievit, derisa ai do të luajë në derbi kundër Torinos të shtunën.

Të ngjajshme

‘Baba’ mbeti pa punë, Ballkani e shkarkon nga posti i trajnerit

albswiss.com

Pirlo i ofron shkëmbimin Milanit, Maldini refuzon kategorikisht

albswiss.com

A do të luaj Messi në finalen ndaj Bilbaos?- Ja çka thotë Koeman

albswiss.com