Lajm i keq për Neymarin, do ta humbë edhe përballjen e dytë me Messit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Lajm i keq për Neymarin, do ta humbë edhe përballjen e dytë me Messit

lajm-i-keq-per-neymarin,-do-ta-humbe-edhe-perballjen-e-dyte-me-messit

Neymar do ta humbë edhe përballjen e dytë me Messit.

Më 10 shkurt PSG fitoi ndaj Caen në Kupës, por u përball me dëmtimin e Neymar.

Braziliani pësoi një tërheqje muskulore në kofshën e majtë dhe iu desh të lërë fushën gjatë ndeshjes.

Pas ekzaminimeve mjekët dhanë një afat prej 1 muaji për rikuperimin e brazilianit, që përkon pikërisht në ditën e ndeshjes së dytë ndaj Barcelonës, 10 mars.

Megjithatë nga Franca raportojnë se Neymar nuk do të jetë i gatshëm për atë ndeshje.

Një lajm i keq për brazilianin, i cili kishte shumë dëshirë të përballej edhe një herë me Messin.

PSG nga ana tjetër ka fituar 1-4 në “Camp Nou” dhe nuk ia ka shumë nevojën brazilianit.

Do i duhet vetëm administrim i mirë i ndeshjes, për të mos humbur me 4 gola diferencë.

Të ngjajshme

Piolit mund t’i shtohen problemet

albswiss.com

Formacioni i Napolit kundë Sassuolos, titullarë Amir Rrahmani dhe Elseid Hysaj

albswiss.com

Luan Krasniqi reagon pasi Albin Kurti u zgjodh kryeministër

albswiss.com