Alb'swiss TV
Lajme

Lajmi i fundit: Vdes anëtari i LDK-së

lajmi-i-fundit:-vdes-anetari-i-ldk-se

Vdes anëtari i LDK’së nga Prizreni.

Kryetari i degës së LDK’së në Prizren, Anton Quni ka njoftuar se dje ka vdekur aktivisti i LDK’së në këtë qytet, Miftar Kryeziu.

Quni u ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe miqve për vdekjen e Kryeziut.

“Me dhimbje morem lajmin se ka ikur ne amshim aktivisti yne, anetari shumevjecar i kryesise se Nendeges “2 Korriku”, Miftar Kryeziu. Miftari kishte shpirt te bardhe, ishte i dashur, modest e punetor dhe i afert me te gjithe. E donte shume jeten! Dje e paska lene familjen, miqte, ne dhe gjithe njerezit qe e kane dashur. Çdo vdekje eshte e trisht, por kur ajo godet dhe nderpret enderrat e planet e nje te riu si Tali energjik e entuziast, trishtimi e dhembja prek deri ne palce. E dashur familje Kryeziu, kolege e miq te Miftarit bashkendjejme me ju dhe lutemi qe i ndjeri te prehet ne paqen e pasosur”, ka shkruar Quni.

Të ngjajshme

Rritja e rasteve me COVID-19, IKSHPK del me një kërkesë urgjente

albswiss.com

Vdes nga koronavirusi anesteziologu i QKUK-së

albswiss.com

Nënkryetarja e Kuvendit: Shumë deputetë erdhën u nënshkruan vetëm për të marrë mëditje

albswiss.com