Alb'swiss TV
Lajme

Lëndohet në vendin e punës, dërgohet nw QKUK

lendohet-ne-vendin-e-punes,-dergohet-nw-qkuk

Një punëtor është lënduar derisa ishte duke punuar në fshatin Lubizhdë të Prizrenit.

Siç njofton kumtesa, viktima është dërguar në spitalin rajonal dhe më pas me autoambulancë është transportuar për në QKUK-së në Prishtinë për tretman të mëtutjeshëm mjekësor.

“Fsh. Lubizhde, Prizren 25.11.2020-18:30.Ankuesi mashkull kosovar pronar i një punëtorie ka raportuar se punëtori i tij mashkull kosovar, duke punuar aksidentalisht ka lënduar dorën e djathtë. Viktima është dërguar në spitalin rajonal dhe më pas me autoambulancë është transportuar për në QKUK-së në Prishtinë për tretman të mëtutjeshëm mjekësor”, thuhet në raport.

Të ngjajshme

Maloku: PDK-ja para se të futet në qeverinë Hoti, ka nevojë të “karantinohet”, në mënyrë që të pësoj një katarsis social

albswiss.com

Jakup Krasniqi shpërthen në Speciale: Na quajtët ndërmarrje kriminale, kurrë në jetë s’kam trajtuar njëri siç më trajtuat mua

albswiss.com

Parashikimi i motit sot dhe nesër

albswiss.com