Lëndohet Pique, ja sa do të mungojë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Lëndohet Pique, ja sa do të mungojë

lendohet-pique,-ja-sa-do-te-mungoje

Pique do humbasë 4 ndeshje shkaku i lëndimit.

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka lënduar ligamentin e këmbës së djathtë.

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, do të mungojë rreth tre javë, transmeton lajmi.net.

Barcelona kishte konfirmuar lëndimin e spanjollit më herët gjatë ditës, por nuk u specifikua koha e mungesës.

Sipas “Marca”, Pique do humbë ndeshjet me Osasunan, Huescan, Real Sociedadin dhe PSG-në. 34 vjeçari pritet të rikthehet ndaj Real Valladolidit.

Humbja e Piqué do jetë një pengesë e madhe për trajnerin, Ronald Koeman. Kthimi i qendërmbrojtësit kishte qenë thelbësor për performancën e mirë të skuadrës në ndeshjet e fundit, përtej golit tejet të rëndësishëm që ai shënoi në gjysmëfinale kundër Sevillas.

Të ngjajshme

Maldini me super transfer nga Tottenham

albswiss.com

Zlatan Ibrahimovic është gati për Kosovën

albswiss.com

PSG – Bayern, formacionet zyrtare

albswiss.com