Alb'swiss TV
Showbiz

Leonora Jakupi e nervozuar i përgjigjet Eliza Hoxhës: Ka 22 vite që unë mbrojë vlerat e UÇK-së

leonora-jakupi-e-nervozuar-i-pergjigjet-eliza-hoxhes:-ka-22-vite-qe-une-mbroje-vlerat-e-uck-se

Leonora ia përgjigjet Eliza Hoxhës: Ka 22 vite që unë mbrojë vlerat e UÇK-së.

Deputetja nga radhët e PDK-së, Eliza Hoxha, përmes një emisioni televiziv i ka bërë ftesë këngëtares drenicase, Leonora Jakupit që kjo e fundit t’i bashkohet kampanjës “Liria ka Emër”.

Por, artistja ftesës së Hoxhës, i ka kthyer një përgjigje. E këtë e ka bërë përmes një postimi në FB, ku ka publikuar edhe një pjesë të këngës “A vritet pafajësia”.

Leonora ndër të tjera , shkruan se ajo ka më shumë se 22 vite që mbronë UÇK-në, e këtë s’e bën as nën petkun e politikanës e as për përfitime.

Ky është statusi i këngëtares Jakupi:

Sot deputetja e PDK-se, Eliza Hoxha, permes emisionit Frontal me ftoi t’i bashkohem kampanjes “Liria ka emer”nismë kjo qe ka per qellim ngritjen e imazhit dhe ruajtjen e vlerave te UÇK-s.

Sado e sinqerte qe mund te kete qene kjo ftese mu duk e pa-menduar nga ana e Elizes.

Elizë atë qe ju po beni sot, une e bej tash e dy dekada , por jo nen petkun e një partie politike e as per perfitime. Tash e dy dekada une mbroje vleren me sublime te popullit tone e ajo eshte UÇK-ja
Me kete embleme u betua babi im me kete embleme ka rene per liri babai im dhe shume deshmore te kombit! Pra une jam pjese e pandashme e ketyre TRI shkronjave.

Nuk pres ftese per ta mbrojtur UÇK-ne sepse kete e beje tash e 22 vjet .

Madje e kam mbrojtur dhe jam perpjekur per te edhe atehere kur te tjeret e cilesonin fyerje identifikimin me UÇK-në.
Si pergjigjje per ftesen tende , une po te them Welcome.

Të ngjajshme

Festa e 28 nëntorit, biznesmeni turk e ‘shkrinë’ Gentën me befasinë që i ka bërë

albswiss.com

‘Nihan’ lë serialin për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore, ja kush do ta zëvendësojë

albswiss.com

Vajza e Shkurtës sapo doli nga frizerja, mahniti të gjithë me grimin dhe frizurën e saj

albswiss.com