Alb'swiss TV
Lajme

Lëvizja Vetëvendosje zyrtarizon kandidatët për deputetë edhe në Podujevë

levizja-vetevendosje-zyrtarizon-kandidatet-per-deputete-edhe-ne-podujeve

VV zyrtarizon kandidatët për deputetë edhe në Podujevë.

Fitim Haziri, Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu janë tre kandidatët e propozuar për t’u futur në listën për deputetë të Vetëvendosjes nga Podujeva.

Këshilli i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në këtë komunë sot e ka mbajtur mbledhjen e jashtëzakonshme për të zgjedhur kandidatët.

“Anëtarët e Këshillit të Qendrës në një proces tranparent e demokratik, kanë votuar për të zgjedhur kandidatët për deputetë dhe tre kandidatët më të votuarit nga ky proces janë: Fitim Haziri, Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu”, thuhet në njoftim.

Të ngjajshme

Koaliconi me Vetëvendosjen, ky është qëndrimi i PDK-së

albswiss.com

Personat që vijnë në Kosovë nga këto katër vende të Evropës nuk mund të hynë pa e pasur testin për COVID-19

albswiss.com

Kosova ende pa Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

albswiss.com