Alb'swiss TV
Sport

Lionel Messi lihet jashtë nga ndeshja sotme

lionel-messi-lihet-jashte-nga-ndeshja-sotme

Messi as në bankën rezerv, lihet jashtë nga ndeshja sotme.

Barcelona do të luajë sot kundër Real Sociedad me fillim nga ora 21:00, mirëpo do të jetë pa kapitenin, Lionel Messi.

Kjo pasi ky i fundit ka ndjerë shqetësim në muskujt e tij dhe për këtë arsye nuk është rrezikuar nga trajneri Ronald Koeman.

Në ndeshjen e fundit të Barcelonës ndaj Granada, Messi u zëvendësua në pjesën e dytë pikërisht për shkak të një lëndimi të mundshëm.

Dhe kësisoj, ky lëndim do ta mbajë atë jashtë për këtë ndeshje të Super Kupës së Spanjës.

Sulmi i blaugranëve për këtë ndeshje përbëhet nga Dembele, Griezmann dhe Braithëaite.

Të ngjajshme

Super kompjuteri parashikon transferimet ideale për gjashtë klubet e mëdha nga Liga Premier

albswiss.com

Milan merr lajmin e keq, i lëndohet edhe një lojtar

albswiss.com

Zbulohen prapaskenat, Maldini refuzoi ofertën 30 milionëshe nga Premierliga për këtë lojtar

albswiss.com