Liverpool – Chelsea, befasi në formacionet zyrtare – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Liverpool – Chelsea, befasi në formacionet zyrtare

liverpool-–-chelsea,-befasi-ne-formacionet-zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare Liverpool – Chelsea.

Liverpool do të ndeshet me Chelsean në Anfield në kuadër të xhiros së 29-të të Premierligës.

Liverpool do të ndeshet me Chelsean në Anfield, “The Reds” kanë regjistruar formë të dobët në pesë ndeshjet e fundiT.

Liverpool ka katër humbje dhe një fitore në pesë ndeshjet e fundit, ndërsa Chelsea ka tre fitore dhe dy barazime.

Diogo Jota është në dyshim tek Liverpool, ndërsa tek Chelsea nuk dihet nëse do jenë gati, Thiago Silva dhe Tammy Abraham.

Gomez, Henderson, Matip dhe Van Dijk janë të lënduar tek Liverpoolit, ndërsa tëk “The Blues” nuk ka lëndime.

Chelsea qëndron në vendin e pestë me 44 pikë dhe Liverpooli në vendin e shtatë me 43 pikë.

Formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson, Alexander Arnold, Fabinho, Kabak, Robertson, Ëijnaldum, Jones, Thiago, Mane, Salah, Firmino.

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, James, Jorginho, Kante, Chilëell, Ziyech, Mount, Ëerner.

Të ngjajshme

Revulocion te Juventus, priten katër transfere të mëdha

albswiss.com

Real Madridi – Haalandi, ndodh me e keqja

albswiss.com

Ylli i madh refuzon rinovimin me Bayern Munich

albswiss.com