Liverpooli në të njëjtin nivel me ekipin e fundit në Serie A – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Liverpooli në të njëjtin nivel me ekipin e fundit në Serie A

liverpooli-ne-te-njejtin-nivel-me-ekipin-e-fundit-ne-serie-a

Skuadra e Liverpoolit është në të njëjtin nivel me ekipin e fundit në Serie A.

Humbja në “Anfield Road” ndaj Fulhamit dëshmoi edhe një herë që Liverpooli po kalon nëpër një formë të dobët, teksa tani është vënë në dyshim edhe arritja e Champions Leagues këtë edicion.

“Reds” kanë humbur 6 nga 7 ndeshjet e fundit në Premierligë, ndërsa kanë “harruar” se çka është të fitohet në shtëpi.

Me këtë statistikë, Liverpool është ndër skuadrat më të dobëta në Evropë në 7 ndeshjet e fundit.

Skuadrat që kanë humbur 6 nga 7 ndeshjet e fundit në top 5 ligat më të forta evropiane janë: Liverpool, Bordeaux, Crotone dhe Dijon.

Aktualisht, Liverpool është në vendin e tetë me 43 pikë, shtatë më pak se zona që dërgon në Champions League edicionin e ardhshëm.

Të ngjajshme

E bujshme: Donny van de Beek transferohet në Serie A

albswiss.com

Ndeshja Chelsea – Atletico Madrid, këto janë formacionet zyrtare

albswiss.com

The Sun: Liverpooli nxjerr në shitje Shaqirin

albswiss.com