Lojtari i njohur rinovon me Romën – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Lojtari i njohur rinovon me Romën

lojtari-i-njohur-rinovon-me-romen

Futbollisti shumë i njohur ka rinovuar me Romën.

Mbrojtësi Roger Ibanez ka nënshkruar kontratë afatgjatë me Romën deri në qershor të vitit 2025, me raportimet që thuhet se i është dyfishuar paga.

Sipas Sky Sport Italia, 22-vjeçari praktikisht dyfishoi pagën kur iu bashkua nga Atalanta në janarin e 2020.

“Rinovimi i kontratës vërtetë vlen për mua. Kam punuar të tregoj se meritoj të përfaqësojë këtë klub”.

“Jam në dijeni se duhet të përmirësohemi dhe një gjë është e sigurt: Do bëjë gjithçka për Romën”, tha ai.

Të ngjajshme

Juventus po e transferon ish yllin e Interit për 35 milionë euro

albswiss.com

Boksieri Nuri Seferi i kundërpërgjigjur Vuçiqit, shpërthen në ‘Facebook’

albswiss.com

Milan – Manchester United, befasi në formacionet zyrtare

albswiss.com