Alb'swiss TV
Lajme

Lutfi Haziri thotë se goditja e re nga Specialja do të vijë së shpejti

lutfi-haziri-thote-se-goditja-e-re-nga-specialja-do-te-vije-se-shpejti

Lutfi Haziri ka thënë së goditja nga Gjykata Speciale do të vijë së shpejti.

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri thotë se një goditje e re nga Gjykata Speciale do të vijë së shpejti.

Haziri tha se Gjykata Speciale do të ngrisë aktakuza të tjera, ndërsa thotë se goditja e parë ka prekur krerët e shtetit të Kosovës.

“Goditja e re ka me ardhë shpejt. Kanë me u ngrit aktakuza kanë me u marrë njerëz në paraburgim dhe do të përballen me drejtësinë. Kjo është rruga që po kalon Kosova”, tha Haziri.

“PDK edhe VV edhe partitë e tjera të cilët mund të preken nga Gjykata Speciale duhet të tregohen si burrështetas, siç të tjerët që dhanë dorëheqje”, shtoi Haziri.

Të ngjajshme

Vuçiqi pozicionhet: Politika e Bidenit s’është në favor të Serbisë, me Trumpin do të ishte disi më lehtë

albswiss.com

Buxheti i Kosovës pritet të zvogëlohet për 200 milionë euro vitin e ardhshëm

albswiss.com

Nga Bjeshkët e Sharrit, Hoti uron një vit të mbarë

albswiss.com