Madhështore: Ja çfarë bëri Ibra për të motivuar bashkëlojtarët para ndeshjes me Veronën – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Madhështore: Ja çfarë bëri Ibra për të motivuar bashkëlojtarët para ndeshjes me Veronën

madheshtore:-ja-cfare-beri-ibra-per-te-motivuar-bashkelojtaret-para-ndeshjes-me-veronen

Ja çfarë bëri Ibra për të motivuar bashkëlojtarët para ndeshjes me Veronën.

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic duhet të duartrokitet për gjestin që e ka bërë para ndeshjes me Veronën.

Edhe pse jashtë fushave për shkak të lëndimit, Ibrahimovic vazhdon t’i jep zemër skuadrës.

Ibra ishte mysafir i nderit në festivalin italian San Remo. Suedezi ka rezervuar avion privat për të qenë i pranishëm në ndeshjes mes Veronës dhe Milanit.

39-vjeçari e ka paguar personalisht avionin privat vetëm për t’i dhënë zemër skuadrës. Ai ka arritur të drekojë me skuadrën para ndeshjes.

Milan e mposhti Veronën me rezultat 0-2, ndërsa Ibra ishte i pranishëm në tribuna dhe me këtë veprim e dëshmoi edhe njëherë se është një njeri i madh.

Të ngjajshme

Mbappe shokon PSG, po shkon te gjiganti spanjoll

albswiss.com

United përballet me një dënim të madh nëse nuk rinovon kontratën e Cavanit

albswiss.com

Çka i shkroi Klopp në Whatsapp lojtarit të Liverpool, që u frikësua aq shumë

albswiss.com