7.2 C
Pristina
Saturday, October 16, 2021

Maldini s’ka të ndalur, tash ‘peshkon’ në Liverpool

Nuk rinovon me Liverpool, Maldini hidhet në sulm.

Nëse Milan këtë sezon arrin që të kualifikohet për në Champions League gjatë sezonit të ardhshëm atëherë do ti rriten edhe mundësitë e saj për të transferuar emra të mëdhenj në merkato.

Njëri prej tyre është padyshim mesfushori i Liverpool, Giorginio Wijnaldum i cili ka vendosur që të mos rinovojë më kontratën me The Reds dhe tashmë është në kërkim të një aventure të re.

Leonardo i PSG ka filluar interesim për transferimin e tij mirëpo në këtë garë Milan mbetet favorite për shkak se tek skuadra e Piolit holandezi e ka të sigurt vendin e titullarit ndërsa tek PSG ndryshojnë gjërat.

Për largimin e tij kampionët e Premier League mësohet se dëshirojnë hiç më pak se 40 milionë euro.

Të Fundit
spot_img
Postime të ngjajshme
spot_imgspot_img