Man Utd përgatit kontratën e re për këtë lojtar, do t’i dyfishohet paga – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Man Utd përgatit kontratën e re për këtë lojtar, do t’i dyfishohet paga

man-utd-pergatit-kontraten-e-re-per-kete-lojtar,-do-t’i-dyfishohet-paga

Manchester United përgatit kontratën e re për Fernandesin, do t’i dyfishohet paga.

Man Utd është i gatshëm t’i ofrojë mesfushorit ofensivë, Bruno Fernandes kontratë të re.

Sipas The Sun, portugezi është lojtari më i mirë te skuadra e Ole Gunnar Solskjaer në dy edicionet e fundit.

Fernandes fiton rreth 100 mijë euro në javë.

Është e vërtetë që fiton para edhe nga bonuset, por ende është shumë mbrapa yjeve të tjerë si David de Gea dhe Paul Pogba.

Pritet që me rinovimin e kontratës ai do fitojë rreth 200 mijë euro në javë, derisa do këtë edhe para shtesë për çdo paraqitje, gola dhe trofe.

Ish ylli i Sporting, është vetëm lojtari i shtatë më i paguar në skuadër dhe fiton vetëm 20 mijë euro më shumë se Jua Mata.

Ndërsa, sa i përket me të paguarve, atëherë De Gea fiton rreth 375 mijë euro në javë, ndjekur nga Pogba me 290 mijë euro në javë.

Të ngjajshme

Besar Halimi vjen me deklaratë befasuese pas fitores ndaj Lituanisë

albswiss.com

Ky është formacioni startues dhe banka rezervë e Barcelonës nën udhëheqjen e Joan Laportas

albswiss.com

Liverpool përfundon në top katërashe, parashikimi i ri nga superkompjuteri

albswiss.com