Alb'swiss TV
Sport

Man Utd thyen rekordin historik të Premierligës, me përmbysjen ndaj Southamptonit

man-utd-thyen-rekordin-historik-te-premierliges,-me-permbysjen-ndaj-southamptonit

Manchester Unitedi thyen rekordin historik të Premierligës.

Manchester Unitedi ka vendosur rekord të ri në Premierligë me fitoren ndaj Southamptonit.

“Djajtë e Kuq” ishin duke humbur me rezultat 2 – 0, por inkuadrimi i Edinson Cavanit ndryshoi gjithçka, transmeton lajmi.net.

Uruguaiani realizoi dygolësh dhe asistojë të njëri për t’i ndihmuar gjigantit anglez të arkëtojnë pikët e plota.

Sidoqoftë, me fitoren ndaj Southampton, Unitedi ka fituar tetë ndeshjet e fundit si mysafirë.

Ky rekord nuk ishte arritur asnjëherë qysh nga viti 1993.

Të ngjajshme

Ndeshja RB Leipzig – Manchester United, këto janë formacionet e mundshme

albswiss.com

Aguero mund të largohet nga City, shkak Messi

albswiss.com

Ndeshja ndaj Dortmundit, Muriqi nuk starton për Lazion

albswiss.com