Manchester United – Milan, këto pritet të jenë formacionet starutese – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Manchester United – Milan, këto pritet të jenë formacionet starutese

manchester-united-–-milan,-keto-pritet-te-jene-formacionet-starutese

Sonte në kuadër të UEFA Europa League zhvillohet ndeshja e mbrëmjes mes Manchester Unitedit dhe AC Milanit.

Takimi fillon nga ora 18:50 dhe luhet në stadiumin ‘Old Trafford’.

Ballafaqimi i fundit mes klubit anglez dhe atij italian ndodhi më 2019 në ndeshjet parasezonale. Këtë takim e kishte fituar ekipi i ‘Djajve të Kuq’ me rezultat 3-2.

Formacionet e mundshme në këtë përballje:

Manchester United:

Milan:

Të ngjajshme

Çalhangolu dhe Mandzukic kanë një lajm të mirë për Milanin

albswiss.com

Transferi i madh po ndodh: Donny van de Beek transferohet në Serie A

albswiss.com

Ishte i pranishëm edhe Messi, Laporta konfirmohet zyrtarisht president i Barcelonës

albswiss.com