Manchester Unitedi dhe Milani në duelin e parë në Ligën e Evropës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Manchester Unitedi dhe Milani në duelin e parë në Ligën e Evropës

manchester-unitedi-dhe-milani-ne-duelin-e-pare-ne-ligen-e-evropes

Manchester Unitedi dhe Milani zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Evropës.

Stadiumi në Old Trafford do të jetë arena e sfidës së parë ndërmjet këtyre skuadrave, të cilat do të tentojnë të nxjerrin rezultatin sa më të përshtatshëm para takimit kthyes.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Ole Gunnar Solskjaer dhe Stefano Pioli, të cilët i kanë përgatitur skuadrat për këtë sfidë.

Formacioni startues i Manchester Unitedit: Henderson; Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Telles; McTominay, Matic; Greenwood, Bruno Fernandes, James; Martial.

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Tomori, Dalot; Meite, Kessie; Saelemaekers, Brahim Diaz, Krunic; Leao.

Të ngjajshme

Pirlo ende shpreson: Juventus mund të fitojë gjithçka

albswiss.com

Challandes tregon ëndrrën: “Të kualifikohemi dhe ta fitojmë Botërorin”

albswiss.com

Oh My Goal: Nëna e Ibrahimoviqit është kroate, me origjinë shqiptare

albswiss.com