Alb'swiss TV
Lajme

Mbi 800 mjekë të prekur me koronavirus në Kosovë

mbi-800-mjeke-te-prekur-me-koronavirus-ne-kosove

Koronavirusi ka prekur edhe stafin shëndetësorë në vend.

Duke iu dalë në ndihmë pacientëve me Covid-19 u infektuan edhe mjekë dhe infermierë të cilët që nga fillimi i pandemisë janë duke e luftuar nga afër këtë virus.

Deri më tani me Covid-19 janë të infektuar mbi 816 mjekë dhe 1 mijë e 200 infermierë mami dhe profesionistë të tjerë shëndetësor.

Me gjithë angazhimin e tyre në luftimin e pandemisë Covid-19, komuniteti i mjekëve dhe infermierëve shprehën të zhgënjyer me trajtimin që po iu bëhet nga ana e institucioneve.

Të ngjajshme

Pas humbjes në Podujevë, flet Isa Mustafa: Ne i qëndrojmë ballë Kurtit, nuk frikësohemi

albswiss.com

Vazhdon situatë e rëndë, 19 të vdekur e 468 raste të reja COVID-19!

albswiss.com

Pas seancës së mbajtur të Kadri Veselit në Hagë, kjo është thirrja e Enver Hoxhajt

albswiss.com