Më në fund vjen koha e Milot Rashicës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Më në fund vjen koha e Milot Rashicës

me-ne-fund-vjen-koha-e-milot-rashices

Koha që Milot Rashica të ndërpresë “agjërimin”.

Skuadra e Werder Bremenit sonte luan ndeshjen ndaj Eintracht Frankfurtit, e vlefshme për xhiron e 23-të në Bundesliga.

Në këtë takim pritet të luajë nga fillimi, anësori i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica.

Rashica që në sezonin e parë bëri “çmenduri” ndaj Eintrachtit, duke shënuar gol nga gjuajtja e lirë në minutën e fundit të ndeshjes, në fitoren 1 me 2.

Kosovari gjatë dy sezoneve në Bundesliga ka arritur t’i shënonte dy herë skuadrës së Eintrachtit.

Sonte ai shpreson që të shënojë golin e parë për sezonin 2020/21.

Kujtojmë se Miloti s’ka shënuar që nga gushti i vitit 2020.

Të ngjajshme

Allegri në Juventus? Ky është lajmi i fundi

albswiss.com

Agim Agushi dhe Bujar Ajeti thyejnë rekordin e Guinness për zhonglimin e topit në çift

albswiss.com

Gjobiten dhjetëra tifozë të Milanit e Interit, kjo është arsyeja

albswiss.com