Alb'swiss TV
Sport

Me përmbysje të madhe, Interi e mposht Torinon në Serie A

me-permbysje-te-madhe,-interi-e-mposht-torinon-ne-serie-a

Nga 0-2, Interi ka përmbysur gjithçka në San Siro, për ta mposhtur në fund 4-2 Torinon. Në këtë xhiro në Serie A, pikët e plota i ka marrë edhe Roma, që në Olimpico e mundi 3-0 Parmën.

Interi i Antonio Contes e ka treguar fytyrën e vërtetë të dielën mbrëma në ‘San Siro’.

Zikaltrit kanë rrëmbyer pikët e plota me përmbysje, duke triumfuar në fund 4-2.

Mysafirët i shokuan vendasit në minutën e 45’ me Simone Zazan dhe 62’ me Cristian Daniel Ansaldin, që shënuan për 0-1 dhe 0-2.

Por, goli i dytë i mysafirëve sikur i zgjoi nga gjumi vendasit pasi nga minuta e 64’, përmbysën gjithçka deri në fund dhe fituan 4-2.

Fillimisht Alexis Sanchez dhe Romelu Lukaku shënuan në minutat 64’ dhe 67’ për të barazuar gjithçka.

Goli i përmbysjes së madhe erdhi në minutën e 84’, për 3-2 ka shënuar Romelu Llukaku, nga pika e bardhë, penallti që u akordua pas konsultimeve me VAR.

Kurse goli i qetësisë dhe fitores erdhi nga Lautaro Martinez, që në këtë ndeshje hyri në pjesën e dytë. Ai shënoi për 4-2 në minutën e 90.

Pas kësaj fitore, Interi ka shkuar në kuotën e 15 pikëve në vendin e pestë.

Të ngjajshme

Ky ishte momenti më i bukur në ndeshjen Kosovë – Greqi

albswiss.com

Afati i janarit, Vitiello i jep lajmin fantastik Piolit dhe Maldinit

albswiss.com

Vedat Muriqi bëhet baba për herë të dytë

albswiss.com