Alb'swiss TV
Lajme

Mësohet mosha e 13 të vdekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

mesohet-mosha-e-13-te-vdekurve-nga-koronavirusi-ne-24-oret-e-fundit-ne-kosove

Sot janë konfirmuar edhe 609 raste të reja me koronavirus në vendin tonë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.590 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, përcjell ORAinfo.

Gjithashtu, në 24 orët e fundit janë shënuar edhe 13 raste të vdekjeve nga koronavirusi.

IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për moshën e 13 vikatimave.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Suharekë 3 raste (83,76, 68 vjeç), Prizren 2 raste (62, 57 vjeç), Deçan 1 rast ( 70 vjeç), Kamenicë 1 rast ( 63 vjeç), Junik 1 rast (56 vjeç), Mitrovicë 1 rast ( 83 vjeç), Obiliq 1 rast (75 vjeç), Pejë 1 rast ( 66 vjeç), Prishtinë 1 rast (69 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (67 vjeç)”- thuhet në njoftim./ORAinfo/

Të ngjajshme

Ilaçi që shëroi Trumpin, në Kosovë shitet nga 81 deri në 320 euro

albswiss.com

Djali nga Prizreni privoi nga jeta babain, flasin nga policia

albswiss.com

Nga këto komuna dhe fshatra janë rastet e reja me koronavirus

albswiss.com