Mësohet se kush është prioriteti i Barcelonës në verë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Mësohet se kush është prioriteti i Barcelonës në verë

mesohet-se-kush-eshte-prioriteti-i-barcelones-ne-vere

Tashmë është mësuar se kush është prioriteti i Barcelonës në verë.

Joan Laporta është kthyer si president i Barcelonës plot optimizëm dhe energji dhe këtë verë ai do ta drejtojë atë drejt synimit të tij numër një të nënshkrimit, Erling Haaland.

Gjatë fushatës së tij, presidenti i ri dhe i kthyer nuk ngurroi të përmendte emra, por ai dhe ekipi i tij janë të qartë se sulmuesi i Borussia Dortmund është përparësia e tyre dhe ata do të fusin të gjitha përpjekjet e tyre ekonomike në nënshkrimin e tij.

Philippe Coutinho, Samuel Umtiti, Martin Braithëaite, Junior Firpo dhe Antoine Griezmann të gjithë mund të largohen nga Barcelona.

Me 31 gola dhe tetë asistime këtë sezon, është e lehtë të kuptohet pse 20-vjeçari Norvegjez është një nga temat më të nxehta në futbollin botëror.

Barcelona do të kërkojë të bëjë nënshkrime të tjera, por këto do të ishin marrëveshje më me kosto të ulët pasi Haaland është i vetmi lojtar për të cilin kanë ndërmend të paguajnë një shumë të madhe transferimi.

Eric Garcia, Sergio Aguero, Memphis Depay, David Alaba dhe Georginio Ëijnaldum janë të gjithë agjentë të lirë të mundshëm që monitorohen nga klubi katalanas.

Të ngjajshme

Unitedi me super ofertë për mesfushorin e Atletico Madridit

albswiss.com

Man Utd triumfon ndaj West Hamit, rikthehet në pozitën e dytë

albswiss.com

Kjo është rënditja tabelare në Superligë pas javës së 27-të

albswiss.com