Alb'swiss TV
Sport

Messi mund të transferohet të kjo skuadër në janar!

messi-mund-te-transferohet-te-kjo-skuader-ne-janar!

Manchester City e do Messin në janar.

Manchester City pritet të bëjë një lëvizje për të transferuar superyllin e Barcelonës, Lionel Messi, gjatë afatit kalimtar të janarit.

Barcelona është në nevojë për para dhe pritet të pranojë edhe një ofertë prej rreth 60 milionë eurosh për shërbimet e lojtarit.

Ndërkaq, City e sheh transferimin e Messit edhe si mënyrë për të bindur Pep Guardiolan që të vazhdojë kontratën, pasi bisedimet kanë ngecur, raportojnë mediat angleze.

Messi kishte bërë të ditur publikisht verën që shkoi se dëshiron largimin nga Barcelona, por klubi s’pranonte ofertë nën klauzolën e tij.

Të ngjajshme

La Real Madridin për Tottenhamin, Reguilo tregon arsyen

albswiss.com

Lazio – Roma, publikohen formacionet zyrtare

albswiss.com

Ndeshja ndaj Juventus, Milan me mungesa të mëdha

albswiss.com