Alb'swiss TV
Sport

Messi shënon gol të jashtëzakonshëm, ia kushton Maradonës

messi-shenon-gol-te-jashtezakonshem,-ia-kushton-maradones

Messi shënon gol të jashtëzakonshëm dhe ia kushton Maradonës.

Barcelona e ka rritur në 4:0 epërsinë kundër Osasunës, në një ndeshje të La Ligës, e cila po zhvillohet momentalisht në Cam Nou.

Messi shënoi për 4:0 në minutën e 73-të.

Superylli argjentinas shënoi nga rreth 20 metra largësi duke e tundur rrjetën e portës së Osasunës me një goditje raketë.

Këtë gol, Messi ia kushtoi Diego Armando Maradonës, legjendës argjentinase i cili vdiq të mërkurën.

Të ngjajshme

Reagimi epik i Mourinhos pasi Klopp u zgjodh trajneri më i miri i vitit nga FIFA

albswiss.com

Arsenal e mposhtë Rapidin, vazhdon serinë e fitoreve në Europa League

albswiss.com

Milan befason, gjen zëvëndësuesin e Ibrahimovic

albswiss.com