Alb'swiss TV
Lajme

Milaim Zeka thotë se Prokurorët e Speciales i kanë thënë Azem Sylës mos të largohet nga Kosova

milaim-zeka-thote-se-prokuroret-e-speciales-i-kane-thene-azem-syles-mos-te-largohet-nga-kosova

Milaim Zeka ka thënë se Prokurorët e Speciales i kanë thënë Azem Sylës mos të largohet nga Kosova.

Ish-deputeti dhe gazetari, Milaim Zeka, ka folur rreth deklaratave që ka bërë rreth ngritjes së aktakuzës ndaj Azem Sylës dhe Adem Grabovcit nga Gjykata Speciale.

“Unë kam deklaruar në bazë të informacioneve të mija dhe ato janë kredibile. Azem Sylës, unë e kam informacionin se prokurorët e Speciales i kanë thënë që këtë javë të mos largohet nga Kosova”, ka thënë Zeka.

Ai ka thënë se aktakuza pritet t’i konfirmohet edhe Adem Grabovcit, duke marrë parasysh detyrën që ka pasur në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Të ngjajshme

350 persona u shëruan nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

albswiss.com

Reçica: Do të mbështesim në çdo kohë ofruesit e shërbimeve sociale

albswiss.com

Reagon vëllai i 19 vjeçares nga Mitrovica: IKSHPK ka mashtruar dhe montuar rezultatet sipas qejfit të tyre

albswiss.com