Milan dhe Inter në luftë për sulmuesin argjentinas – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Milan dhe Inter në luftë për sulmuesin argjentinas

milan-dhe-inter-ne-lufte-per-sulmuesin-argjentinas

Dy gjigantët italian, Milan dhe Inter janë të etur për të nënshkruar me sulmuesin e talentuar argjentinas Adolfo Gaich këtë verë.

21-vjeçari është aktualisht i huazuar te Benevento nga CSKA Moska, dhe ai shënoi golin e tij të parë në Serie A gjatë raundit të fundit të ndeshjeve dhe ka bërë përshtypje deri më tani.

Sipas Fichajes, Gaich shihet si mundësia perfekte për Milanin dhe Interin, të cilët po e monitorojnë nga afër përpara sezonit të ardhshëm, përcjell ORAinfo.

Të dy Nerazzurët dhe Rossonerët po kërkojnë të forcojnë sulmin e tyre përballë lëndimeve të mundshme ose problemeve të përzgjedhjes që mund të vijnë.

Inter rrezikon të humbasë Romelu Lukaku sipas raportit me skuadra si Manchester City dhe Real Madrid i etur për të, ndërsa Milani është i vetëdijshëm se 39-vjeçari Zlatan Ibrahimovic nuk është një opsion afatgjatë.

Gaich është një profil është i ngjashëm me atë të dy futbollistëve të përmendur më lart, këto disa muaj në futbollin italian janë mundësia perfekte për lojtarin që të bëjë një hap të rëndësishëm në cilësi dhe të provojë se ia vlen një lojë për një ekip të lartë. /ORAinfo/

Të ngjajshme

Zidane nuk e harron Juventusin: Ky ekip, është ende i rëndësishëm për mua

albswiss.com

FFK i kundërpërgjigjet skandalit spanjoll

albswiss.com

Deklaratë befasuese nga Morata, flet për të ardhmen e vet dhe të Ronaldos në Juventus

albswiss.com